Hizmetlerimiz

Intermodal Taşımacılık

KS Global Lojistik olarak intermodal taşımacılık modeli ile farklı taşıma modelleri arasında entegrasyon sağlıyoruz. Yükleriniz treylere yüklendikten sonra birden fazla taşıma modeli kullanılmasına rağmen herhangi bir elleçlemeye tabi tutulmaz. Böylece çevre dostu, düşük maliyetli ve hızlı taşımacılık sağlıyoruz. Bu modelde taşımacılık için yükün durumuna ve transferine uygun modlar seçerek, oldukça güvenli bir taşımacılık hizmeti sunuyoruz.

Intermodal Terimleri ve Araç Tipleri
Intermodal taşımacılık yüklerin, taşınması sürecinde birçok taşıma metodunun bir teslimat için sırasıyla kullanılmasıdır. Intermodal taşımacılık ekolojik faydaları sebebi ile Avrupa Birliği ve  global üretici ve dış ticaret organizasyonu yapan firmalar tarafından yakından takip edilip, desteklenir ve fazlasıyla tercih edilmektedir.
Teslim bölgelerine bağlı olmakla birlikte transit süreleri karayolu tır taşımalarına göre 3-4 gün daha uzun sürmektedir.

Intermodal Taşıma Modelinin Avantajları
* Bu taşıma modeli sayesinde her yıl binlerce hektarlık orman yok olmaktan kurtulmaktadır.
* Karayolu taşımacılığına kıyasla %80’e varan daha az CO2 salınımı sağladığından, ekolojik bir taşıma türüdür.
* Düzenli yükleme, taşıma ve boşaltma imkanları ile kontrol ve takip kolaylığının yanı sıra sabit fiyat avantajı sağlar.
* En önemli nokta ise ; Hava ve yol şartlarından etkilenmeden sabit ulaşım süreleri sunarak gerçekçi bir planlama yapmaya fırsat verir.